Agatha Christie – Çarpık Evdeki Cesetler

ÇARPIK EVDEKİ KATİLİ ARAYANLAR;  Charles Hayward : Genç bir hariciyeciydi. Bu olaya Sophia yüzünden karışmıştı. Bizim İhtiyar : Charles’in babası. Kendisi Scotland Yard’ın Müdür Muavinlerindendi. Baş Müfettiş Taverner : Usta bir katil avcısı. Daha başlangıçta birinden kuşkulanmıştı. Komiser Lamb : Taverner’in yardımcısı. Romanlardaki polislerin aksine süet ayakkabı giyiyordu. CHARLES’IN ELİNDE ŞU İPUÇLARI VARDI : Bir göz damlası Siyah bir not defteri Bazı mektuplar İmzasız bir vasiyetname İmzalı bir vasiyetname Mermerden oyulmuş bir aslan kafası Bazı çocukça sözler Bir yıl önce yazılmış bir mektup Ensülin Çamurlu bir sandalye. ÇARPIK EVİN SAKİNLERİ;  Aristede Leonides: Meşhur milyoner. Ufacık tefecik bir adamdı ama kişilik sahibiydi. Brenda Leonides : Milyonerin, ikinci karısı. Adamla şık giysiler ve mücevherler için evlenmişti. Roger Leonides : İhtiyar Leonides’in büyük oğlu. Çok şirin bir adamdı ama işten arılamıyordu.


Clemency Leonides : Roger’ın karısı. Mesleğine “bağlı bir fizikçiydi. Paradan nefret ediyordu. Philip Leonides : Milyonerin diğer oğlu. Bu yakışıklı adam geçmişte yaşıyordu adeta. Magda Leonides : Philip’in karısı. Tanınmış bir aktristi. Özel hayatında rol yapıyordu. Sophia Leonides : Philip’in kızı. Hem çok zekiydi, hem de çok güzel. Üstelik bir hayli cesurdu. Eustace Leonides : Philip’in oğlu. Çok yakışıklı bir çocuktu ama geçirdiği hastalık onu huysuzlaştırmıştı. Josephine Leonides : Philip’in küçük kızı. Tıpkı büyük babasına benziyordu.

Çirkindi ama çok akıllıydı. Edith de Haviland : ihtiyar Leonides’in ilk karısının kardeşi. Kendisini aileye adamıştı. Janet Rowe : Emektar dadı. Ailenin temel direğiydi. Hem çocukları, hem de torunları o büyütmüştü

.

PDF Kitap İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir