Dmitry Glukhovsky – Metro #1 – Metro 2033

YOLCULUK BAŞLIYOR; Sevgili Moskovalılar ve kent sakinleri! Moskova Metrosu, olağanüstü tehlikeyi göze alacağınız bir ulaşım aracıdır. Metro vagonundaki bir ilan. Kim bir ömür boyu karanlığa bakacak kadar cesur ve kararlıysa, orada ilk umut ışığını o fark edecektir. Han. “Kimdi o? Artyom, bir göz at!” Ateşin yanında oturan Artyom isteksiz yerinden kalktı, otomatik silahını doğrultarak karanlığa doğru yürüdü. Aydınlanan bölgenin iyice dışına çıkınca durdu, gürültüyle silahının emniyet tetiğini açtı, boğuk bir sesle ”Olduğun yerde kal! Parola!” diye seslendi. Bir dakika kadar önce karanlığın içinden garip bir hışırtı ve boğuk homurtular duymuşlardı. Şimdiyse telaşlı ayak sesleri geliyordu. Artyom’un boğuk sesiyle silahın tıkırtısından ürken biri geriye, tünelin dehlizine daldı. Artyom hızla ateşin yanına dönerek Pyotr Andreyeviç’e seslendi: “Kim olduğunu söylemeden öylece toz oldu.” “Hadi oradan miskin uyuşuk! Emri bilmen gerekirdi. Biri yanıt vermedi mi, hemen ateş edeceksin! Kim olduğunu nereden bileceksin ki? Belki de Karaderililer yürüyüşe geçmişlerdir!” “Yok, yok, eminim insan değildi… Bu gürültüler… Ve sonra o garip ayak sesleri. Bir insanın ayak seslerini tanımaz mıyım? Siz de çok iyi bilirsiniz Pyotr Andreyeviç, Karaderililer önceden uyarmadan saldırıya geçerler; daha geçenlerde bir nöbet noktasına silahsız saldırmışlar, gözü kapalı makineli tüfek ateşinin üzerine doğru yürümüşlerdi. Ama şimdiki hemen tabanları yağladı. Ürkek bir hayvan olmalı.


” ”Pekâlâ Artyom! Yine senden kurnazı yok. Ama emirleri aldın mı, en azından onlara uy ve fazla düşünme. Belki de bizi gözleyen biriydi. Sayıca az olduğumuzu gördü ve bizi gafil avlamak istedi. Sonuçta hepimizin canına okuyacaklar, her birimizin boynuna bir bıçak, sonra da aynen Poleşayevskaya’da olduğu gibi bütün istasyonun kökünü kurutacaklar. O da niye? Domuzu zamanında öldürmedin diye! Sadece dikkatli ol, gözünü dört aç. Gelecek sefere seni arkasından tünele göndereceğim haberin olsun!.”

.

PDF Kitap İndir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

Yorum Ekle
 1. oyun serisini bitirdim simdide kitaplarını okumak icin basliyorum

 2. Yazıları çok küçük ya sayfayo büyütünce de rahat okunmuyor , keşke 1 tık daha büyük yazılı olsa kör oldum 2 sayfa okuyup

 3. Diğer tüm sitelerde telif nedeniyle kaldırılmıştı. Buradan buldum teşekkürler.
  Kitap çok harika bu arada tavsiye ediyorum. Kitabları beğenirseniz 10 30 sayfa sonra örneğin beğendiğinizi düşünürseniz bence satın almak daha insaflı olur. Pdf kitapları maddi durumum olmadığında , yada iyi kötü bilmediğim kitapları , karar vermek için indiriyorum.
  Kitap okuyan korsan olmamak gerek.

  1. reis korsan olsaydı buda telif yemezmiydi

  2. Bu kitabın pdf’si yazar tarafından ücretsiz yapıldı. Dolayısıyla beğenirsek satın almak insaflı olur gibi bir düşünceye gerek yok çünkü bu pdf korsan değil. Zaten korsan korsandır. Beğenirsek alalım beğenmezsek iyi ki almamışım demekle korsana karşı olunmaz ne yazık ki.

  3. Bende inmiyor kitap