Jeff Kinney – Saftirik Greg’in Günlüğü 1

Bir kere şunu baştan söyliyim: bu bir GÜNLÜK, hatıra defteri değil. kapakta ne yazdığının farkındayım; ama annem bu defteri almaya giderken ona kapağında “anı defteri” yazan bir şey almamasını ÜZERİNE BASA BASA söylemiştim. Aman ya!Biri elimde bu defteri görüp olmadık fikirlere kapılırsa bittim demektir!

Bir şeyi daha açıklığa kavuşturalım: Bu, ANNEMİN fikriydi, benim değil. Ama benim “duygularımı” buraya ya da başka bir yere yazacağımı sanıyorsa, çok yanılıyor! Kimse benden “Sevgili Günlük, buğun kendimi Şöyle hissediyorum”, “Sevgili Günlük, bugün bunları hissettim” filan yazmamı beklemesin! İşte o kadar!

Bunu yapmayı kabul etmemin Tek nedeni: Bir gün zengin ya da ünlü olursam, bütün gün insanların aptal sorularına cevap vermekten çok daha önemli işlerim olacak! O zaman hemen bu defteri devreye sokarım, olur biter!

Daha önce de söylediğim gibi, bir gün çok ünlü olucam, ama şimdilik bir gerizekâlılar ordusuyla okula tıkılmak zorundayım!

Söylemeden geçemicem, bence ortaokul bugüne dek icat edilmiş en salakça fikirl Bir yanda benim gibi henüz gelişimini tamamlayamamış çocuklar; diğer yanda günde iki kez tıraş olması gereken gorilleri.

Sonra da okullarda şiddetin neden yaygın olduğunu merak ederler! Bana kalsa, sınıfları yaşa göre değil, boya göre belirlerdim! Ama o zaman da Chirag Gupta gibi çocuklar hâlâ birinci sınıfta olurdu!

Bugün okulun ilk günü. Şu anda oturmuş, öğretmenin bir An önce oturma düzeni şemasını tamamlamasını bekliyorum.Bende boş boş oturacağıma defterime bir şeyler yazayım dedim. Bu arada benden size bir öğüt:. Okulun ilk günü, oturacağınız yeri dikkatle seçin. Çünkü sınıfa girip eşyalarınızı herhangi bir sıranın üzerine atıverdikten sonra, öğretmenin şöyle dediğini duyabilirsiniz:…..

Ben de şimdi önümde Chris Hosey, arkamda Lionel James ile oturmak zorundayım. Jason Brill geç geldi, az kalsın sağıma oturacaktı. Neyse ki bunu son saniyede engelledim.

Gelecek dönem, sınıfa girer girmez, kendime fistık gibi kızların arasında bir yer bulmalıyım. Gerçi bu da geçen yıl yaşadıklarımdan hiç ders almadığım anlamına gelir.

PDF Kitap İndir

Abone ol
Bildir
guest
Yazmasanız da olur ama yazarsanız size verilen cevaplar için bildirim alırsınız.
28 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

cok mukemmel

Anonim

Çok güzel bir kitap indirin derim

Anonim

benceeee çooooooooooooooooookk iyyyyyyiiiiiiiiiiiii

Anonim

İğrençç

Kötü

babonim

ehhh

Anonim

kitap güzel fakat bazı yerlerde okunamayacak kadar yazım yanlışı vardı umarım bu düzeltilir

Anonim

muthişşş

Anonim

kötü.

enes talha

kitap çok güzel herkesin okumasını tavsiye ederim

Anonim

Çok güzel valla

Anonim

Diğer serisi yokmu

Anonim

ilk yorum ilk beğeni

Anonim

ben indirmeden okuyorum

Anonim

bence kitap mühteşem

Anonim

harikA

Anonim

her serisini internet sayesinde okudum

Anonim

çok iyi

jak never

bencede

Anonim

ya nerden indiriyoz

Anonim

yukardaki yorumu oku

Anonim

yandex yani yorumların üste

Yunus

Nereden indiriyoruz

Anonim

indirmeden de okursun

Anonim

yandex yani yorumların üste

Anonim

Müq

Anonim

Eğlenceli,komik ve insan okurken hoşuna giden bir kitap olduğunu düşünüyorum 🤔

Anonim

Çok güzellll🌈🎀