Birmilyon İkiyuz – Nasıl Orozbu Oldum

Annem öleli 1 sene olmuş babam da hayatta olduğu belli değil, sürekli sarhoş. Temmuz falandı heralde. Babam zaten artık içmekten burnun ucunu göremeyecek durumda. Yarım şişe viskiden sonra masadan kalkamadı. Hasan abi koltukta yanına çağırdı. Gittim oturdum. Daha çocuğum anasını satayım, bilmiyorum ne yaptığını da, mani olmaya çalıştım tamda çözememiştim kafamda ne yaptığını öyle çok büyük tranva olmadı lan ama. Gidip sitelere falan yazmışmıdır acaba, küçük … diye falan. O yazılardan kaçı gerçek merak etmişimdir sürekli. Yaşım biraz daha büyüdü ama hiç uyanamadığım bir kabus gibiymiş o seneler. Baba evde alkol krizinde, ben ona rakı parası yetiştiricem diye onun bunu altında. Bi gün eve geldim sızmış yatıyo. Başında bi eleman benle yaşıt hadi 1 yaş büyük de. Ne işin var burda dedim. Abimin ceza evinden arkadaşıymış, buranın adresini verdi git babamla bacımı gör dedi.


Sizi soruyo durmadan. Burnunda tütüyosunuz. Hemen anlıyorum pezevengin sigarası harçlığı bitti başka mesele değil. Evden çıktık ercanla yürümeye başlıyoruz. Ayakkabılarım ayağıma vuruyo. Rahatsızmısın dedi. Valla ben topuklu ayakabıyla düzgün yürüyemem hala, ama giymeye bayılırım. Neyse, ercan tipi temiz birine benziyo neden girdin diyorum. Uzun hikaye. Ya herkesin ki uzun hikaye anlat amk. Daha sonra öğrenicem babasını öldürmüş. Neyse meslek ne diye soruyor. Uyduruyorum bi şeyler. Nerede yeri bırakim. Gerek yok ben giderim.

Ok bişeye ihtiyacın olursa çekinme. Abimle içeride kardeş gibilermiş. Öğlene doğru biriyle anlaştım arabasına binicem şak karşılaştık. Adama ilerle dedim. Kim o falan, dedim tanıdık bizim o tarafta oturuyo bırakıcaktı. Neden gitmedin dedi. Seni gördüm vaz geçtim. Beraber yürüdük Cinnahta botanikte oturduk mısır yedik. O gün ayrıldık 2 gün sonra görüş günü abime ziyarete gitmek için sözleştik akşam eve döndüm. Babam ayılmış zart zurt dedi bi araba sopa. Eve bi gittim peder yerde hastaneye kaldırdık. Baya takılıcak dediler orada. Yemin ederim 20 gram üzülmedim. Ertesi gün ercan için sordum 1-2 yere bi tanesi gelsin dedi. Götürdüm adamın yanın hemen başla dediler.

Sigorta falanda yapıcaklar. Çıkınca görüşelim dedi. Tamam görüşelim ama benim şimdi biraz işim var 😉 bu işten çıkınca buluştuk, ceza evinden çıkınca 3-5 kuruş para vermişler onunla bana çay kahve ısmarlıyo. Yazık lan dedim içimden. Bana artislik yapcak dul bi karı varmış bunun sevgilisi (yalan aq aklı sıra beni tav etcek) bende bozmadım. Bulmuş tabi senin gibi parlak çocuğu dedim, bozuldu. Yakışıklı eli yüzü temiz manasında dedim. Bana toka almış onu verdi. Dayanamadım dudağından öptüm hafifçe. Yürüdük baya gene. Dolmuş molmuş beni eve kadar getirdi gir dedim yok dedi. Gel çay iç, taa yeni mahalleye gidiceksin. Girdi. Çay içtik yanına oturdum. Eline dokundum.

Arda saçını sevdim falan, utandı mutandı bu. Biraz zaman geçti. Dedi daha önce hiç oldumu sinirli ama arkadaş, asabiyet var. Bak dedim durum böle böle. Lan 40 senelik sevgili gibi kavga etti benimle tokat falan atmaya kaltı. Neyse yol aldı sonra. 3 ay hiç görmedim yüzünü. O sırada baba hastaneden çıktı. Abimin çıkmasına 1 hafta bi şey kaldı ercanla aralarında 4-5 gün yoktur zaten. Ercanla aynı güz çıkan 1 arkadaşları toplam ceza evinden 5 kişi. Abimi birahaneye götürüyolar. Puştun her şeyden haberi var, benden para istedi 40 milyon verdim. Ercanla mı görüşücen dedim evet dedi hiç uğramıyo mu. Yok hayır görmedim bayadır. Taner var aile boyu şebeke.

Hepsi esrar, hap satmaktan yatıyo, çıkan işe devam ediyodu içerdekileri bakıyodu, içerdekilerde içeriye satıyodu, senelerdir düzenleri böyleydi. Abim de o işlere takıldı bi ara. Eve baya güzel para giriyordu bak o zaman. Neyse bi gün rüzgarlıda otelden çıktım akşam 8-9 falan saat karşıdan bu geliyo. Ya nasıl sevindim. Gittim meraba dedim. Meraba, konuştuk gene yürüyoruz (hay amk). Acıktım tavuk yedik bira içtik. Ulusta uğrak diye yer vardır. Gitmiş çalıştığı yere posta, annesine posta. Kahvedeymiş 2 gündür. Çalışma etme diyo ama, yürekten söylüyo gibide hali var. Aman saflığından işte. Öle zaman geçirmeye falan bakıcak olayı yok, hakikaten tav olmuş gibi bana. Sorsan ne bok yicez lan diye, ne sorucaksın amk zaten ben de kaydıraktan kayalı çok olmuş.

Bi kaç gündür yeni bi işe girdim diyo ama, bende fazla kurcalamıyorum gitmiş evine erzak almış validesiyle arasını düzeltmiş. Gel diyo illa gidicez. Küçük kız kardeşi var bide 10 yaşlarında. Gelde gel, gelde gel. Çıktık yenimahallenin iyice yukarı taraflarında yarısı gecekondu kimisini yıkıp bina yapmışlar falan. Girdik semtine evine vardık. Eni görüncede hakkaten kızım kızım demeye başladı. Anne dışarı gidiyorum ekmek alim mi gelirken, al kızım. Anlımızda yazmıyo ya. Ercan evde yok, yeni işine gidiyo hesapta saat sabah 10- 11 oldumu. Kaltığımızda dedim burada kalıcaksam daha gidim çamaşır falan alayım. Heralde kalıcaksın. Öğleden sonra eve uğrarım o zaman. Kalktım annem * mutfakta. Dedim böyle böyle.

Tmm kızım git sen ama çokgeç kalma merak ederim. Evden ilk çıktığımda sokakları falan karıştırdım biraz. Nasılsa ercanla buluşuruz döneriz kendimi bi şekilde metroya attım. Evdeyim, baba pelt yatıyo biri fişini çeksede kurtulsa. Sokak kapısı açıldı döndüm. Noldu yüzüne dememe kalmadı burnumun ortasına vurdu yumruğu yavşak. Sen dedi hiç kezapla yanmış surat gördün mü. Ercan mı yapacak pezevenkliğini. Bi yandan da gömçürüyo azıma burnuma puşt. Ercana yetmemiş gücü hırsını benden aldı bi güzel rahatladı pezevenk. Saçımı başımı çekiştire çekiştire dışarı çıkardı, duraktan arkadaşının taksisine bindik. Av fuarlarını oraya doğru gittik net hatırlamıyorum. Gecekondudan bozma meyhane gibi bi yere girdik. Ramazan abi diye biri ordaydı. Sonradan mustafa diye biri daha geldi.

Mustafayla, ramazan abi ve abimin zorlamasıyla ilişkiye girdik. Mustafa onlara nazaran kötünün iyisiydi. Abimlere ödediği paradan hariç banada para verdi. Odadan çıktık masaya döndük abim gitmişti. Ramazan abi yanına çağırdı. İnceden tehtit ederek uyardı. Bi daha gözümüzün önünden ayrılma, biz kolluyoruz seni merak etme. Hani güzellikle uyararıyorum şimdi. Bi dahakine muck muck. Bi şey hisetmedim. İyi yada kötü hiç bi şey hissetmedim. Mekandan ayrıldık taksiye bindik beni tunalı tarafında bi eve götürdüler. İçeride yabancı uyruklu kadında var bi tane. Ya rus ya öle bi şey. O da bende birbirimizle çok ilgili değiliz.

Hatta rekabet hissi uyandırıyodu tavırları biraz. Yabancı uyruklu karıların piyasası çok başkadır, aman neyse. Geldiklerinden 2 sene geçtimi, tam kıtana olurlar, aranızada giden varsa biliyodur. Akşam ercan eve gidiyo, yokum tabi. Senden izin almış oğlum eve uğricam dedi. Aldı evet ama nerede, saat kaç oldu. Gecikmem demişti ama. Ercan iyice kıllanıyo tabi. Sabahta musayla * görüşmüşler. Biliyorum zaten onu. Tahmin ediyo tabi. Geceyi orada geçirdim, sabah evden ayrıldım. Kimse ayağıma pranga takmıyo ama kendimi güvende hissedebilğim bi ortamda yok. Ercan aradı buluştuk. Hiç uzatmadı.

Olmayacak dedi. Olmaycak dedim. Belki başka türlü olsaydı herşey. 1 ay sonra falan, geceleri maltepe taraflarında çalışmaya başladım. Baybars diyede bi götlek diktiler başımıza. Hiç bi yerde huzurum kalmadı artık. Evde babamın sirozu çok ilerlemiş, beynine zarar vermye başlamış kanındaki zehir. İyice bu dünyadan ayrıldı. Gece eve dönüyorum bazen beni tanımıyo, bazen abimlebeni karı koca sanıyo, bazen beni annem sanıyo. Artık hayatım iyice cehennem oldu., bi yolunu bulup siktirip gitmem lazım buradan. Keşke ercanı kandırsaydım zamanın kaçardı lan o benimle. Sonra baktık geçinemdik. Ben orospuluğa dönerdim onun yeni mesleğide belli. Eskişehirde dayımın kızları vardı.

Bizim aile boyu kepazeliğizden dolayı hepsiyle irtibat kesik tabi. Lan bi umut dedim. Bu arada ercanın heberini aldım evinin önünde bıçaklamışlar. Oda ilerletmiş işlerini demek ki. Rant işi tabi onun işide. * anasına bacısına yazık. Daha 10 yaşında kız sahipsiz işi zor. Bi tek ona üzüldüm. Dayımın kızının adı serçe bu arada dalga geçmeyin dünya iyisi bi kızdır. * numarasını buldum. Nasıl buldun demeyin, çok kolay buldum. Aradım durmumu anlattım numaramı istedi onunla irtibata geçtiğimi ne abime ne babama söylememei tembihledi. Dayımla konuşup beni aricakmış. Durumuma çok üzüldü. Bi gece g.

o.paşada bi eve gittik benimle beraber ramazan abi, daha önceden de tanıdığım … Diye bi kız daha. İçki içtik birer de çizgi çektiler bize. Kafamızda şeker. Ramazan kalktı gitti sizde dedi gelirsiniz işiniz bitince. Biz odalara çekildik. Partnerimle viski içmeye devam ettik, işimiz bitti. Sabah 6 civarı oradan ayrıldık … Beraber. Yan binada saplıların evi varmış. Bizi görünce dışarıya koştular hemen. Ellerinde bi şey yok ama korktuk tabi. Bi tanesi koştu koştu beni omuzlarımdan bi itti. Gazi osman paşanın en dik yokuşuna yapmışlar evide aq, aşşağı kadar sürüklendim. Yukardan da kadın çıktı cama, noluyo diye. Kadına bağırdı bi tanesi biz çalışıyoruz burda bu karıları getirmeyin diye.

Karıyı bizim mamaız sandı aq.:) 1 hafta geçti serçeden de ses çıkmadı. Pekde ümidim yok oda benim gibi kadın sonuçta. Telefondayken etkilenmiştir babası salaklaşma diyince benim anlık etkim geçmiştir, önüne bakmıştır oda. Lan en fazla komşusuna anlatıp kahve içmiştir. Ama o kadar istiyorum ki hayatım bi şekilde normale dönsün. Gerçi çok zor artık. Doğrusunu istersen kendimede pek güvenemiyorum, alışmamış götte don durmaz hesabı. * sabah 9 da telefonun titreşimine uyandım. Şerçe arıyor yazıyo nasıl sevindim. Bu nedemek biliyo musunuz. * açtım telefonu, aloo naber. İyidir, şekerim ben babamla konuştum. Seni yanımıza almak istiyoruz ama bi yandan da çekiniyoruz. * 1-2 kere daha telefonlaştık sabri dayımda aradı.

Onunlada konuştuk. İyice tembihledi sen bin buraya gel yanına eşya falan alma. Sakın kimseye iz verme falan diye. Tmm dayı. * bizim evden çıkarken nere gidiyon diye soran yok zaten aq. Çıktım çantama don mon koydum. Yanıma birikmiş paramıda aldım. Bak kzım dedim cendereden çıkabilirsem böyle çıkıcaksın, çıksan gitsen izmire paran bitti mi iş yok, kuaföre girsen zanaat, okul yok, yok yok, meslek belli. Tren garına gittim kalabalık etraf, ankaragücünün maçı var. Takım falan tutmam ama abimden dolayı ankaragücüne gıcığım. Lan bu puştla karşılaşırız diye koktum taksiye binip aştiye gittim. Aldım biletimi. Kalbim çarpıyo, biri görücek hem iş yanıcak, hemde halatla bağlar siktirirler adamı, aşti maştide garda yakalansan biliyomusun. Gaste almaya gidemiyorum, otobüsün kalkmasına 20 dakka var, geçtim içine oturudum yola çıksa rahatlicam anasını satayım. 20 dakka geçti o oldu bu ol 10 dakka da öle bekledi her binene bakıyorum şimdi biri gelcek kolumdan tutup aşağı atacak.

Otobüsün çalışıp geri geri gitmeye başladığı an hayatımın en mutlu anlarındandır. Böle sikindirik bi an evet. Hala hoşuma gider otobüsün hareket anı. Bana hayatın fırsatlarla dolu olduğunu hatırlatır, ve kontrolün kesinlikle bizde olmadığını. Dayımların evinde ilk 1-2 ay çok rahat ettim. Yukarda allah var bana iyiliği büyük yaptı. Serçede işe girmiş kanal 26 diye yerel bi kanal var orada yapıyo bi şeyler. Bende bakıyorum sağa sola çalışacak bi şeyler. Durdum bi düşündüm şöyle hakkatende kafam yerine gelmişti. Genel olarak ooaaaah yaaa gibi bi kafam vardı sürekli. Acaba biri çıkar mı lan bide diye haller kurdum bi ara. Gerçi kısmet çıksa o da ayrı mesele. * 53 yaşında hasan diye bi adam. Şerçeyle bi arkadaşının dükkan açılışına gitmiştik. Şarap marap içince banada neşe geldi.

Bana ilgisi olduğunuda anlayınca azcık sinyal yaktım bende. O da hemen sormuş. Tepe başında evi varmış karısından boşanmış. Çocuğu yok. Dedim, ulan kader sen hiç böyle yapmazdın. Ya ama adama da anayı babayı sorunca ne halt edicez. Şerçe dedi anlatırsan bu iş bozulur. Anlatmazsam da benim kafa. Düşün düşün hasanla da görüşüyoruz, abayı yaktı baya. Lan dedim git şununla beraber yaşa. Yavaş yavaş ayıktırırsın. Şut çekersede alışığız anasını satayım. Ama o evlilik diyo, hatta çocuk diyo. * yani evlik programları varya öyle bi kafa yaşadım hasanla flört ederken. Bu arada ne abimden ne babamdan aylardır tek haber yok, kafam nasıl rahat.

Yemin ederim aşk değil ama hoşlandım ondan. Ben alışık değilim böle davranılmasına falan demicem. Çok şımarık biri olabilirim hatta. Hiç bunun acıtasyonunu yapmicam size. Dürüstçe söylüyorum adam da bi hoşluk vardı böle geniş omuzlu, uzun boylu, yapılı falan. Kaybetmekde istemiyodum. Korkunç kısımları kesip aile hayatımın kötü geçtiğini şöyle böyle anlattım. İbretle dinledi. Maltepeyi, konya yolunu anlatsaydım hala üzülürmüydü bilmiyorum ama, kötü bi gençlik geçirmiş olduğumu tahmin etti. Evlendik. Hasan emekliydi ama hala çalışıyodu bazaı işlerde. Evin karşısında 2 tane üniversiteli kız oturuyodu onlarla arkadaş oldum. * yanımda tedirgin oluyolardı ama hissediyodum bunu. Ama devamlı görüşmekte istiyodum. Bende olmayan bi şey vardı resmen hatunlarda, yada tam tersi.

Olmaması gereken şeyler yoktu onlarda. Arada sevgilileri arkadaşları falan geliyodu. Hep beraber içiyoduk. Hasan gelmiyodu tabi, pek takılmadı bu duruma. Bana rahat battı tabi sonra sonra, adam yüz verdikçe tepesine bindim. 1-2 gece sofra kurduk rakı falan içtik. Her seferinde cıngar çıktı. * en son bi gece karakolda bitti. Evin tadı kaçmıştı ama arada toparlanıyoduk sanki. * balık aldım. Arabada hamsi satıyolar tepebaşı camisinin orada. Hasanıda aradım balık yapıcam sana. Oda rakısını almış sonunu bile bile banada koydu rakıyı. Normalde o kadar dağıtmam içince, ama evlilik hayatı garip yaptı beni. Bide devamlı olmadığım biri gibi davranıyorum.

Sürekli yalan söyleme durumundayım. İçince edilecek muhabetim yok ki. O anlatıyo eskilerden, ben ne diyecem. * yok biyerde tadımız kaçıyodu. Tut kızım bu sefer kendini güler yüz göster dedim, o gece de o yamuldu. Uzun süre sonra temiz dayak yedim. Hasanla 7 ay evli kaldık. Boşanırken hiç bi şey istemedim. 1-2 ay serçenin yanında kaldım, bağlarda bi emlakçıda iş buldum. Sonra eski karşı komşumuz ela, cerenle ayrı evelere çıkacaklarmış, ankara yoluna yakın biev tuttuk cerenle bereber.

.

PDF Kitap İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir