Çevirmenler İçin 3 Blog Önerisi!

TRANSBLAWG

Eğlence, mizah ve çeviriyi harmanlayan bu bloğu çevirmen adayları ve çevirmenler takip etmeli öngörüsündeyiz. Alman kültürüne odaklanan yayınlarla Werner Patels yanı sıra eğlenceli ve aynı zamanda oldukça kullanışlı bir blog hizmeti sunuyor. İspanyolca’dan İngilizce’ye, Almanca’dan Fransızca’ya çeviri konusunda uzman bir çeviri uzmanı olan ve çeşitli uzmanlık alanlarına sahip çevirmenler için uzman tavsiyesi sunmaktadır. Sık güncellemelerle bu blogda çevirmenler ve yazarlar sürekli olarak kaliteli içerik akışı sunmaktadır. Yazıların çoğu bir Almanca çeviri odağı ile yazılsa da diğer diller için de içerik mutlaka bulunmaktadır.

HEDEF Tercüme Bürosu Blog

Türkçe içerikler yayınlayan bu site çeviri dünyasını yakından ilgilendiren haberler, gelişmeler, mizahi paylaşımlar, ilginç bilgileri bir araya toplayarak keyifli bir blog hizmeti sunmakta. Aynı zamanda çevirmenler için fikirler, öneriler, yeni iş alanları, kitap önerileri, çeşitli sosyal medya platformlarında çevirmenleri bir araya getiren grupların linkleri, farklı ülkelerin pazarlarıyla ilgili bilgileri de uzman kişiler tarafından kaleme alarak yayınlıyorlar. Ülkemizdeki fırsatlardan ziyade diğer ülkerin fırsatlarını da göz önünde bulundurmanız için takip etmenizin faydasının olacağından eminiz.

THOUGHTS ON TRANSLATION

Diğer bloglara göre daha az paylaşım yapılmakta olsa da, çeviri odaklı bir blog niteliği taşımaktadır. Amerikalı Çevirmenler Derneğinden Corinne McKay tarafından yayınlar yapılmakta.


Kendisi Fransızca ve İngilizce çeviri yapmaktadır. Tercüme büroları ve freelance çevirmenler için ipuçları, püf noktalar ve çeviri haberlerini bir araya getiren güzel bir kaynaktır. Bunlara ek olarak pazarlama, işletme ve çeviri sektörü üzerine çevirmen kişisel görüşlerini ve düşüncelerini de aktarmakta.

.

PDF Kitap İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir