Mustafa Çay – Bilincim Sana Söylüyorum, Bilinçaltım Sen Anla

Mustafa Çay’ın etkileyici ses tonuyla hazırlamış olduğu CD’lerin hayatımı olumlu yönde etkilediğini içtenlikle söyleyebilirim. Bugüne kadar yarım kalmış hayallerime ve başlamaya bile cesaret edemediğim hedeflerime ulaşmamda çok büyük etkisi oldu. Çalışmalarıyla benim ve pek çok insanın hayatını değiştiren Mustafa Çay’a sonsuz teşekkür ederim. Nurdan Özkan Hayatımda birçok şeyi değiştirebileceğimin farkına vardım. Hiç kitap okumamama rağmen, okumaya ilk olarak sizin kitaplarınızla başladım. Kucak dolusu sevgiler. Ahmet Can Polat Merhaba Mustafa abi. Ben çok şanslıyım çünkü seni tanıdım. İnanmadığım, güvenmediğim bir hayata senin yardımlarınla yeniden tutundum. Şimdi hayat daha güzel ve daha kolay… Teşekkürler. Dilara Çelik Gecenin en karanlık anı, tanyeri ağarmasından az öncedir. Elinize, dilinize, gönlünüze sağlık… Fersah Yılmaz Ben bu kitabı yeni okumaya başladım ve ilk 20 sayfasından bile güzel olduğunu anladım. Bu kitabı bize verdiği için Mustafa amcaya teşekkür ederim… Ezgi Mustafa Çay’dan harika bir kitap daha! Gülsevin Beni hiç tanımadığınız halde, hiç bir menfaat gözetmeden yanımda oldunuz. Allah sizden razı olsun. Ayşe Tez İnanmadığım NLP dünyasına girmemi, önyargılarımdan kurtulmamı, şu hayatta aslında her şeyin ne kadar kolay ve basit olduğunu görmemi kolaylaştıran sevgili Mustafa Çay, iyi ki varsın… Abdurrahim Kaya Kaya Sigorta Ben de bir kişisel gelişimciyim.


Aslında bir kitapçıya gittiğimde, kişisel gelişim reyonunda pek oyalanmam. Çünkü klişe, işe yaramayan, sadece gaz verip, nasıl hayatımıza uygulayacağımızı anlatmayan onlarca kitap vardır bu raflarda. Bir gün Mustafa Çay’ın “Mutsuz Olmak Günahtır” kitabını gördüm. İlginç geldi. İçini açıp bir inceledim. Mutsuz eden şarkılar listesi çok hoşuma gitti. İlham veren bir kitap. Satın aldım, 2 kez okudum ve sonra kitabı, Cerrahpaşa Tıp fakültesinin bahçesinde bir banka bıraktım. İçine bir not kağıdı iliştirerek: “Lütfen bu kitabı okuduktan sonra yine bu banka bırakın” Mehmet Cebeci Bilincim sana söylüyorum, “Hiçbir şey için geç değil” Bugün 30. Yaş günüm ve hayat benim için yeniden başladı. Seni körelten “Zehirli Düşünceler” den kurtulman için yeni bir başlangıç günüdür bugün… Gaye Çolakoğlu Tüm övgülere katılıyorum. Çünkü insanların en sıkıntılı olduğu anda, kriz dönemlerinde, insanlık adına düşünülmüş en iyi hizmeti veriyorsunuz. Web sayfanızdaki ses kayıtları bile ruhun dinlenmesi ve düşüncelerin pozitif düşünceye dönüşmesini sağlıyor. İnsanlık adına teşekkürler Çay. Ahmet Taze Okuduktan sonra bile aylarca elimde gezdi o kitap ve çok kişiyle paylaştım 🙂 tabi ki bizlerle paylaşana da teşekkürler 🙂 Ayşenur Özbayık Kitabı bir günde bitirdim.

Harika ve sürükleyici bir kitap. Seni içine çekiyor ve bırakmıyor. Oldukça pozitif düşündürüyor. Gerçekten çok beğendim. Okuduğum ilk kişisel gelişim kitabı. Normalde kişisel gelişim kitaplarını okumam bana sıkıcı gelirler. Okunacak bir kitap ararken çıktı karşıma okudum ve bayıldım. Ayşenur Hayatın hangi aşamasında olursan ol, umudunu yitirme. Suyu kana kana iç, zirvedeysen eğer tadını çıkar, yani anı yaşa. Yaşamadıktan sonra gerisi nafile… Çok değerli hocam Mustafa Çay´ın bir kahve molasında bitirilecek eserini okumayanların eksikliklerini biliyorum. En derin saygı ve sevgilerimle. Azat Kutlay Ümitle açılıp kazançla kapanan güzel bir kitap… Herkese tavsiye ederim. Teşekkürler Mustafa Çay, hazinenizi bizlere aktardığınız için… Banu Hayat sadece nefes aldıkça yaşanıyor ve gerisi yalnızca size kalıyor… Ömer Demirbacak İnsanlara sırf mutluluk verme isteğiniz bile, sizi çok insanlardan farklı kılıyor zaten. Başarılar ve daha çok mutluluklar… Kerem Çok kısa süreli zamanımda tesadüfen bulduğum ama yaşadıkça engin bilgilerden uzaklaşamayacağım, bilgilere ulaşmamızı sağlayan muhteşem insanlara çok teşekkür ederek, manevi desteklerini yurdun her köşesine yaymalarını dilerim. Saygı ve sevgilerimle… Nehir İz İnsanın kendisiyle pozitif olması çok güzel.

Kitap bana okuma alışkanlığı kazandırdı ve kitabı okurken karşımda birisi ile konuşuyor gibi kaptırmış gidiyorum hadi hayırlısı bakalım. Teşekkürler. Kitapların çekim gücü kuvvetli maşallah. Nilay Bu kitabı okuyan hayattan zevk almaya başlar. Onur İmkânsızı kabul etmeyenler için, imkansız diye bir şey yoktur bence… S.Ilgar Hayata dair ne güzel diyorsun, “Aslında bakmasını bilen öz için her şey daha güzel ve anlamlı” Her yeni güne güzel bir başlangıç için uyanırsak, gerçek dünyanın içerisinde doğru yolda yürürüz. Elbette bu yolda virajlar olacak, bunlar da hayata anlam kazandıracak… Yüreğinize sağlık teşekkürler… Değişim her yeni gün için yeniden var ve var oluşun amacı… Öğrenmek, öğrenmenin sonucunda yenilenmek… Selin Eser Çok güzel bir kitap elime okumak için aldım ve bıraktığımda bitirmiştim… Selin Korkularımdan arınmaya başladım. Hafifledim, hayat sanki sırtımda kocaman bir yüktü ve o yükü yere indirdim. Şimdi daha rahatım teşekkürler… Şenolcan Şenol Sorun “Başarma İhtimalimiz” olup olmadığını anlamakta değil mi? “Benim de aşırı güven gibi bir sorunum mu var acaba” diye düşündürdü bu kitap. Çünkü ben yapamazsam kimse yapamazmış gibi geliyor bazı konularda 🙂 Viley Değerli Mustafa ve Gülçin Çay; Öncelikle sizlere çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve güler yüzünüzle beni, hayata tekrar döndürdüğünüz için. Yaşamayı bana yeniden sevdirdiğiniz için. Okuduğum kitaplar ve dinlediğim CD’leriniz bu hayatı yaşama isteğini tekrar bana kazandırdı. Kendime güvenim geldi, hayatımda yeni bir sayfa açmamı sağladı. Kitabınız inşallah bana iyi geldiği gibi, birçok kişiye de şifa olur.

Allah sizden razı olsun, başarılarınızın devamını dilerim… İsmihan Beter.   Merhaba, Ben Mustafa Çay. Belki daha önce başka bir kitabın sayfalarında, belki bir eğitimde ya da dinlediğin bir ses kaydının içerisinde karşılaştık seninle. Belki de ilk kez karşılaşıyoruz. Bazı karşılaşmalar, kusursuz bir zamanlamanın ürünüdür, bazı ertelemeler de öyle… Eğer şu anda seninle bir yolculuğa çıkmak üzere burada karşılaştıysak, bu karşılaşmanın bir anlamı olmalı. Belki de uzun yıllar boyunca yaşadığın bir sıkıntıyla vedalaşma zamanı gelmiştir. Ya da korkuların, artık seninle yaşamaktan sıkıldılar ve sana veda etmek istiyorlar. Kim bilir belki de, kendine güven duygun, onu hapsettiğin sandığın içinden bir an önce çıkmak istiyor. Ne dersin, bütün bunların gerçekleşeceği zaman gelmiş midir sence? Hayatın gerçekten de değişmek üzere midir? O hep vaat edilen, “Bugün, bundan sonraki yaşamının ilk günü olacak!” sloganına belki de çok yaklaşmışsındır. Kim bilir? Kim bilir? Elbette ki sen bilirsin! Bir adım atarsın ve bir şeyler yaparsın. Sonra hayatın değişir mi? Belki. Peki, o adımları atmayı sürdürürsen… O zaman ne olur? İşte o zaman, hayatın değişmeye başlar. Değişim, süreklilik yasasıyla mümkündür ve bir şeyi değiştirmek için, bilinçaltı zihnine istediğin şeyle ilgili komutları sürekli olarak göndermelisin. İşte bu kitap, baştan sona, bununla ilgilidir. Belki de bu kitabı okumakla, şu ana kadar kendin için en büyük yatırımı yapmış olacaksın.

Bu kitap, değişim için gereken en etkili bilinçaltı telkinleri kullanılarak hazırlanmıştır. Kitaptaki uygulamaları yaparken ve telkinleri tekrar ederken, mümkün olduğunca yoğun duygular içerisinde olmanı öneriyorum. Bilinçaltı zihnimiz, en çok kullandığımız kelimelerle programlanır. Bu yüzden bu telkinler son derece önemlidir. Sürekli tekrar ettiğinde bilinçaltı zihnin, kullandığın telkinlerle uyumlu bir şekilde programlanacak ve artık buna göre davranacaktır. Bu özel yolculuktan keyif alman ve yaşamın her damlasını doyasıya yudumlaman dileğiyle… Mayıs 2012’de aldığım NLP Pratisyen Eğitimi 35 yıllık hayatımda en değerli hediyem oldu. Aydınlık kapının anahtarını verdi. Daha sonraki süreçte aldığım NLP Master ve Yaşam Koçu Eğitimleri ile aydınlık yolda kendimden emin adımlarla nasıl yürüyeceğimi öğrendim. Artık yaşamdaki kaynağımı buldum ve her daim onu beslemeye devam ediyorum. Aydınlanma Çağımın anahtarını veren, Mustafa ve Gülçin Çay’a sonsuz teşekkürler… Elif Günay Tozlama.

.

PDF Kitap İndir

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir