Burak Turna – Metal Fırtına 2 – Kurtuluş

Gökhan Birdag, hemen odayı terk etmek istememisti. Türkiye’den gelen haberleri dinledikçe orada daha da fazla kalmak istiyordu. Adrian III. Lynam’ın yalvaran bakısları, içinde en ufak bir acıma duygusu bile uyandırmıyordu. Onun bedeninin yavas yavas pislige batmasını seyretmekten zevk almaya bile baslamıs gibiydi. “Eger sana bir seyler anlatırsam, bana bunu yapmaktan vazgeçer misin?” diye sordu Lynam. Içinde hâlâ bir umut vardı. Gökhan, onun bu haline acıdı. Gerçekten de hiçbir bilgi ya da baska herhangi bir sey onu içinde bulundugu buhar tankından bozma metal kafesin içinden kurtarmaya yetmezdi. Ama tabi Gökhan ondan fazladan bir seyler ögrenirse hiç de fena olmazdı bu. Kurbanı yok olurken ona iyi davranmak gibi bir amaç tasımıyordu. “Peki Lynam, eger seni öldürmekten vazgeçmeme neden olacak kadar önemli bir bilgi verirsen, bunu bir kez daha düsünürüm.” Bir an için Lynam’ın yaslı gözlerinin içinin parladıgını gördü. Garip bir sekilde onun az sonra çekecegi acının artmasından mutlu oldu. Bu mutluluk için pismanlık duymayacaktı.


“Benim gerçekten her seyin bası ve çok önemli biri oldugumu mu düsünüyorsun?” “Bana bak Lynam, ben öyle çok düsünmem, tamam mı? Bildiklerim ve önyargılarım vardır. Ve bunlara göre hareket ederim.” “Hah, aslına bakılırsa senden daha fazlasını beklerdim. Beni öldürmekle isi yarım bıraktıgını söyleyebilirim sana.” ölüm tankının içinde bile patron gibi davranmaya çalısmasına sasırmadı Gökhan. Büyük bir güce hükmetmisti o ve simdi yavas yavas yok oluyordu. Odanın içi korkunç bir koku ile dolmustu. Burundan nefes almak neredeyse imkânsızdı ama Lynam sanki hiç koku almıyor gibiydi. Yasadıgı sok nedeniyle belki de beyni hayatta kalmaya o kadar yogunlasmıstı ki, ne koku ne de baska bir duyusu çalısıyor olmalıydı. “Peki Bay Lynam, sizi dinliyorum, isi tamamlamam için bana yardımcı olun.” “Ben sadece bir aracıyım aslında.” “Ne, bir aracı mı, milyarlarca dolan yönetip, büyük bir ülkeye saldırılmasının altyapısını hazırlayıp, sonra da aracı oldugunu mu söylüyorsun?” “Iyi bir katil olduguna süphem yok ama is güç mevzularında yeterince iyi degilsin.” “O pisligin içinde çürürken bile ukalasın Lynam, ama etlerin aniden kemiklerinden sıyrılmaya basladıgında böyle olamayacaksın.” “Dünyayı ele geçirmeye çalısıyorlar. Yüzyıl ar öncesinden beri süregelen bir bilinç, bir irade var ortada.

Bütün dünyaya yayılmıs inanılmaz baglantılar söz konusu. Her gün gazetelerin mansetlerinde okunan haberlerin çogunun 5 kaynagı bu irade. Kesin bir sekilde dünyaya hükmetmek istiyorlar. Kul anamayacakları hiçbir araç yok. Insan hayatına önem vermiyorlar; parayı, bankaları, borsaları onlar yönetiyor. Istedikleri zaman fînansal krizler çıkartıp ceplerinizdeki paranın yok olmasını saglıyorlar. Savaslar çıkartıyorlar, isterlerse bir dünya savasını bile çıkaracak altyapıyı hazırlayabilir ve bunu kendi çıkarlarına göre düzenleyebilirler, zaten bunu yapacaklar bir gün.” Gökhan, Lynam’ı dinlerken ilk kez bu adamın söylediklerine inandıgını hissetti. Gözünde gittikçe küçülüyordu Lynam. Bes para etmez bir taseron gibi davranmaya baslamıstı. Bu duygu hosuna gitmedi Gökhan’ın. Zaval ıları öldürürken içi çok acıyordu. Zaval ı birisini öldürmemisti hiç, öldüremezdi. Kasarı hatırlıyordu o zaman, küçüklügündeki egitim sonunda, Kasar’ı hiç suçu olmadan öldürmüs olmasını vicdanı hep bir yerlerde sorgulamıstı.

.

.

PDF Kitap İndir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir