Enid Blyton – Gizli Yediler Macerası

Gizli Yediler olağan haftalık toplantılarını yapıyordu. Toplantı mekânlarıysa her zamanki gibi Peter ve Janet’a ait evin bahçesindeki barakaydı. Kapının üzerinde yeşil renkte G.Y. harfleri yazılıydı. Peter ve Janet barakada diğerlerini beklerken toplantı için hazırlıklara başlamıştı bile. Janet, büyük bir sürahinin içine limon sıkıyordu. Bir tabağa ise yedi tarçınlı kurabiye ve Scamper’a da bir köpek bisküvisi düzgünce yerleştirilmişti. İşte bu sonuncusu Scamper içindi, altın spanyel köpekleri. Gözleri tabağa dikilmişti, sanki bisküvisi bir anda yok olacakmış gibi bakışlarını tabaktan ayıramıyordu. “İşte diğerleri de geliyor,” dedi Peter, camdan bakarak. “Evet – Colin, George, Barbara, Pam ve Jack. İkimizi de sayarsak yedi yapıyor!” “Hav,” dedi Scamper kendini dışlanmış hissederek. “Üzgünüm Scamper, ama sen tam olarak bir üye değilsin, sadece yardımcısın -ama en iyisinden!” dedi Peter. Tak tak! Kapı çalındı.


“Şifre lütfen,” dedi Peter. Dışarıdan doğru şifreyi alıncaya kadar kapıyı açmıyordu. Colin, “Tavşanlar!” diye fısıldadıktan sonra kapı aralandı. “Tavşanlar!” diye yineledi Jack ve “Tavşanlar,” dedi tüm diğer ardı sıra gelen üyeler de. Bu en son buldukları şifreydi. Gizli Yediler şifreyi her hafta birileri duyabilir endişesiyle değiştiriyordu. Pe’ter herkese yerlerine oturuncaya kadar ciddi bir bakış attı. “Rozetin nerede, Jack?” diye sordu. Jack rahatsız görünüyordu. “Çok üzgünüm,” dedi, “sanırım Susie benimkini aldı. Çekmeceme saklamıştım ve bu sabah takmak için baktığımda yerinde yoktu. Susie gerçek bir baş belası oluyor bazen.” Susie, Jack’in kız kardeşiydi. Jack’in her seferinde grubun yedi kişi olması gerektiğini söylemesine karşın, gruba katılmak için yapmadığı şey kalmıyordu. “Susie biraz azarlanmak istiyor bence,” dedi Peter.

“Rozetini en kısa zamanda geri almalısın Jack ve aldıktan sonra da bir daha çekmecene falan saklama. Belki de yatmadan önce pijamanın üzerine takmalısın, böylece bir daha alamaz.” “Haklısın,” diye karşılık verdi Jack. Sonra da diğer herkesinki üzerlerinde takılı mı diye bir bakış attı. Evet – üzerine G.Y. harfleri işlenmiş daire şeklindeki rozet herkeste takılıydı. İşte bunu görünce daha da kızdı. “Kimsenin raporlamak istediği bir gelişme var mı?” diye sordu Peter, ellerini kurabiyelerin durduğu tabağın kenarında gezdirirken. Scamper’a büyük bisküvisini fırlattı ve altın spanyel havada kapıverdi. Herkes Scamper’la birlikte iştahla tıkınmaya başladı. Kimsenin bahsedeceği yeni bir gelişme yoktu. Barbara, Peter’a baktı.

.

.

PDF Kitap İndir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir