Kelly McKain – Denizyıldızı Kayası – Huysuz Korsanlar

Spirulina Denizyıldızı Kayası’ nda kız kardeşleriyle oturuyordu. Parlak mavi-yeşil .kuyruğuna midyeler yapışmıştı. Sıkıntıyla, – Denizkızı olmak çok sıkıcı, dedi. Kız kardeşleri onu duymazdan geldiler. En büyük ablaları Derin: – Ah Spirulina, lütfen uslu uslu otur. Yine başımıza bir iş açma, dedi. Spirulina muzip bir ifadeyle söylendi: – Ama kuyruğum sızlamaya başladı. Bütün gün böyle sert kayalarda oturmak çok anlamsız. Bizim denizde yüzüyor olmamız gerek. Nilsuna şaşkınlıkla: – Ama deniz suyu saçlarımızı mahveder, dedi. <( Spirulina ayağa kalktı. Kız kardeşlerine, – Siz burada boş boş oturup, saçlarınızla uğraşmaya devam edin. Benim yapacak daha önemli işlerim var, dedi. Nilsuna: – Neymiş bu önemli işin? diye sordu.


Spirulina: – Korsan olmaya karar verdim, diye cevap verdi. Derin ile Nilsuna bu cevaba kahkahalarla güldüler. – Yok canım! Biz de gemine binebilir miyiz? diye şaka yaptılar. �� . ,. —- •; . Spirulina mağrur bir tavırla, başını havaya kaldırdı. – Evet, bir korsan olacağım. Önce kendime bir korsan gemisi yapacağım, dedi. r; Derin kardeşini vazgeçirmeye çalıştı: – Ama sen sadece minik bir denizkızısın. Yeterince güçlü değilsin, dedi. Spirulina kızmıştı: (Ql0� – Hayır, güçlüyüm. � o,; Göreceksiniz! diye bağırdı. o 00 Sonra da arkasını 0 ° 0 dönüp denize 00� . · 0 °0° 0″ atladı.

Günün bu � 2 ° saatinde deniz suyu 00, �c � � pırıl pırıldı. � {} {} {} Spirulina bütün sabah etrafta dolaşıp tahta parçaları topladı. Daha sonra, bir korsan gemisi yapmak için bu tahta parçalarını kesip birbirine çaktı. Kumsalda savrulan eski bir tişört buldu. Bu tişörtü yelken olarak kullanmaya karar· verip, gemisinin direğine bağladı. Sonra gemisini kız kardeşlerine gösterdi. – Adını SS Spirulina koydum, dedi. Derin: – Bu bir gemi değil, bir sal. Üstelik suya indirdiğin anda batar, dedi. Nilsuna: – Bu sal rüzgarda gidemeyecek kadar hantal. Bir yere gidemeyeceksin, dedi. J Spirulina üzülmüştü. Ya Derin ile Nilsuna haklıysa? Ya SS Spirulina batarsa? Ya suya iner inmez dağılırsa? Birdenbire güçlü bir rüzgar çıktı ve küçük sal yavaş yavaş okyanusta ilerlemeye başladı. Spirulina keyifle güldü. Spirulina başına bir korsan bandanası bağladı.

Sonra da, – Çapayı toplayın. Cesur korsan Spirulina okyanusa açılıyor. Engin denizlerdeki maceralarım efsane olacak. Sonra görüşürüz! diye bağırdı. Bir korsan gemisinin güvertesinde yapılacak çok iş vardı. Spirulina bir kefalin göbeğini gıdıkladı.

.

PDF Kitap İndir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir