Kate McMullan – Ejderha Avcıları 11 – Dikkat Buyüçü İş Başında

Kalkm bakalım, ejderha avcıları!” diye bağırdı EA O ’nun aşçısı Tava. Wiglaf bir gözünü açtı. Henüz hava aydınlanmamıştı. Tekrar kapadı. Rüya görmüş olmalıydı. “Kalkın dedim! Bugün EA O ’da güzel bir gün!” Tava çorba kepçesiyle bir tencereye vurdu. TANG! TANG! TANG! Wiglaf ayağa fırladı; bütün 1. Sınıf öğrencileriyle birlikte. Hepsi ayağa kalkana kadar Tava’nın vurmaya devam edeceğini biliyorlardı. “Kahvaltıda ne var, Tava?” diye sordu Angus, Tavaya seslenerek. “Yumurta ve salam, çocuklar,” dedi Tava. “Hem de yiyebildiğiniz kadar yiyin.” Yumurta ve salam mı? Wiglaf buna inanamıyordu. Tava onlara asla yılanbalığı omletinden başka bir şey vermezdi. “Yılanbalığı yumurtası mı, Tava?” diye sordu Erica, Tavaya seslenerek.


Aslında Erica bir prensesti ama sadece erkek öğrencileri kabul eden EAO ya kabul edilebilmek için erkek kılığına girmişti. Çocuklar arasında onun bu sırrını bir tek Wiglaf ve Angus biliyordu. “Hayır,” dedi Tava. “Gerçek yumurtalar. Onları bu sabah dolapta buldum.” “H E E E Y ! Yaşasın!” diye bağırdı 1. Sınıf öğrencileri. “Sıranın en başında ben olacağım !” dedi Angus, EA O tüniğini üzerine geçirirken. “İkinci benim,” dedi Erica, kapıya koşarken. “Acele et, Wigi. Gidelim!” Wiglaf hemen giyindi. Üç arkadaş diğer EAO öğrencileriyle birlikte kantine doğru yola koyuldular. — Müdürün odasının önünden geçerlerken, Mordred başını dışarı uzattı. “Bu gürültü de ne?!” diye bağırdı. Mordred, Angus’a şüpheyle baktı.

“Yavaş ol bakalım, yeğen Angus! Seninle konuşmam gerek.” “Amca… hayır!” dedi Angus, nefes nefese. “Kant… ine… git… mem… gerek!” “Hemen!” diye gürledi Mordred, onu yakalarken. “Eric ve Wiglaf, siz de. Bu, üç çocuğa göre bir iş.” Wiglaf iç çekti. Mordred’in işleri hep tatsız olurdu; özellikle de Wiglaf için. EAO müdürü bütün öğrenciler arasında hep Wiglaf’ ı seçerdi. Bunun nedeni yaşının daha küçük olması mıydı? Saçlarının havuç rengi olması mıydı? Aslında Mordred en çok onu seviyor olmalıydı, çünkü Wiglaf iki ejderha öldürmüştü; birinin adı Gorzil idi ve diğeri de Gorzil’in daha sonra intikam almaya gelen annesiydi. Doğru, Wiglaf ikisini de şans eseri öldürmüştü. Bilerek hiçbir canlıyı öldüremezdi zaten. Hatta Angus ve kendisi bir bebek ejderhayı “evlat” edinmişlerdi. Ona Kurtçuk diyorlardı ve kütüphanede, müdürün gözünden uzakta saklıyorlardı. “Ah, Mordred, efendim !” dedi Erica. “Sizi kahvaltıdan sonra görmeye gelsek olmaz m ı?” “En güzel lütfenlerden, üstünde koca bir tomar altın olanlardan?” diye yalvardı Angus.

“Kahvaltıyı kaçırmak sizi öldürmez,” dedi Mordred, üç öğrenci ofise girerlerken. “İşte, Açgözlülük dergisinin en son sayısına bakın.” Elinde tuttuğu parşömenleri yüzlerine doğru salladı ve sonra üçünün de rahatça okuyabilmesi için açtı. Ö Z E L KAM PANYA – SA D E C E BU HAFTA İÇİN ! Keşiş Heri nin Anında Altın™ Simya Seti Değersiz ev eşyalarını her biri servet değerinde A LTIN DA N yapılmış ev eşyalarına çevirdiğine GARANTİ veririz! 9 BEDAVA Anında Altın™ Simya Seti’nizi hemen bugün alın! Eve götürüp bir hafta süreyle deneyin. Eğer tam anlamıyla memnun olmazsanız, hiç soru sorulmadan, hiçbir bedel ödemeden Anında Altın™ Simya Seti’ni iade edebilirsiniz. “Keşiş Heri — kendisi kötü kokabilir ama fiyatları değil! ” Keşiş Heri’nin Kulübesi’ni bulmak için burnunuzu izleyin; Kara Orman, Hiçbiryer Bataklığının güneyi Wiglaf ve evcil domuzu Papatya, EAO ya gelirken Hiçbiıyer Bataklığından geçmişlerdi. İşte orada, Büyücü Bataklığı’nda şaşkın büyücü Zelnok ile tanışmışlardı. Zelnok, Papatyaya bir büyü yaparak konuşmasını sağlamıştı. Papatya artık konuşabiliyordu; ama sadece domuz Latincesi dilinde. “O seti bugün istiyorum!” dedi Mordred. “Bir hafta içinde bütün bir şatoyu altına çe- — 10 — virebilirim. Sonra seti iade ederim ve tek kuruş bile ödemem gerekmez. Ah, bu kaçırılamayacak kadar güzel bir fırsat.” “Annem hep der ki eğer bir şey gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen gerçek değildir,” dedi Angus. “Annen ne bilir ki?” diye gürledi Mordred.

“Üçünüz hemen Keşiş Heri ye gideceksiniz. Çabuk! Bana Anında Altın Simya Seti mi getirin!” “Hiçbiıyer Bataklığı buradan bir gün uzaklıkta, efendim,” dedi Wiglaf. “Geceyi korkunç Kara Orman’da geçirmek zorunda kalacağız.” “Bana ne?” dedi Mordred. “Gidin haydi!” “Peki, Mordred Amca,” dedi Angus. “Kahvaltıdan hemen sonra. Bu sabah yumurta ve salam var.” “Ne yediğiniz umurumda bile değil!” diye bağırdı Mordred. “Sadece gidin! Sadec e …” EAOmüdürü biran duraksadı. “Kral Ken’in pantolonu âdına! ” diye bağırdı, mell nekşe rengi patlak gözleri korkuyla açılarak. “Tava öğrencilere benim yumurta ve salamlarımı mı veriyor? Onlar benim! ” Mordred ofisinden koşarak çıkarken, kırmızı cüppesinin eteği yerde sürünüyordu. “Ah, eğer o aşçı öğrencilere benim yumurta ve salamlarımı pişiriyorsa, onu mengeneye sokacağım! ” Mordred döndü ve Wiglaf, Angus ve Erica ya öfkeyle baktı. Üçü de ofisin kapısının önünde dikiliyorlardı. “Siz ne bekliyorsunuz?” diye bağırdı. “Bana Anında Altın Simya Setı’mı getirin dedim! Yarın burada olmanızı istiyorum, yoksa sizi de mengeneye sokarım! Gidin çabuk, gidin!” Üçü koridorda koşarak uzaklaştılar.

“Çooook açım !” dedi Angus, 1. Sınıf yatakhanesine geldiklerinde. “Senin gizli yerinde hep yiyeceklerin vardır,” dedi Wiglaf. Angus, Wiglaf a bir bakış attı. Angus, EA O ’da annesinin kendisine gönderdiği zengin yiyecek kutularıyla tanınırdı. Onları — 12 — kimseyle paylaşmazdı. Ama şimdi koca bir torbaya jöleli fasulye, örümcek çikolata ve lokum dolduruyordu. Üçü birlikte yolculuk için gereken azıcık eşyalarını topladılar. Mordred’in ofisinin içinden müdürün hıçkırıkları duyuluyordu: “Ah, yumurtalarım… salamlarım… hepsini çocuklara vermiş!…” Şatonun avlusundan çıkmadan önce, çocuklar kütüphaneye uğramaya karar verdiler. Wiglaf, Kurtçuk’un yeterince yemi olduğundan emin olmak istiyordu. Küçük ejderhaya kendileri yokken uslu durmasını söyledi. Sonra sevgili domuzuna veda etmek için kümese uğradılar. Papatya onların Kara Orman’a gittiklerini duyduğunda, çok endişelendi. “Ikkatliday lun-oyay!” “Dikkatli oluruz, Papatya,” diye söz verdi Wiglaf.

.

.

PDF Kitap İndir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir