Kate McMullan – Ejderha Avcıları 20 – Yaşasın Okul Bitti

Ejderha Avcıları Okulunun tavuk kümesinin bir köşesinde oturan Wiglaf, evcil domuzuna, “Papatya, Kurtçuk için endişeleniyorum,” dedi. “Daha önce bu kadar uzun süre ortadan kaybolmamıştı.” Kurtçuk, genç bir ejderhaydı. Wiglaf ve arkadaşı Angus, ejderhanın yumurtadan çıkmasını beklemiş ve çıktığında onunla ilgilenip okulda büyütmüşlerdi. Kurtçuk artık genç bir ejderha olmuştu ama Wiglaf için hâlâ bebekti. Kate McMullan Büyücünün yaptığı bir hata nedeniyle Domuz Latincesi konuşan Papatya, “Erak-may etme-yay Urtçuk-kay utlaka-may öner-day,” dedi. Wiglaf da “Umarım en kısa zamanda döner,” diye ekledi. Ders çanının sesi duyuldu. Wiglaf, “Eyvah!” diyerek yerinden fırladı. “Leydi Lobelyanın sofra adabı dersine geç kaldım.” Papatya şaşırarak, “Ofra-say adabı-yay ım ayT diye sordu. Wiglaf tavuk kümesinden çıkarken “Leydi Lobelya derste bize peynir ve sosis ikram ediyor,” diye yanıtladı. “Yılan balığı yemekten çok daha iyi!” Wiglaf koşarak avluyu geçti ve şatoya ulaştı. Koridorda hızlandı, köşeyi döndü ve BAM! EAO’nun Müdürü Muhteşem Mordred’ın göbeğine çarptı. Yaşasın! Okul Bitti Acıdan nefesi kesilen Mordred, “Ahh!” diye inledi.


“Seni küçük afacan! Az kalsın Leydi Süzmezengin ile Kont Parababasına çarpıyordun.” Wiglaf, müdürün arkasında duran, kırmızılar giymiş uzun boylu bir kadınla koyu renk saçlı adama bakıp “Özür dilerim efendim,” dedi. “Sakar öğrenci!” diye homurdandı Kont Parababası. Leydi Süzmezengin de Wiglaf’i alaycı bakışlarla süzerek, “Dikkatsiz köylü!” dedi. Mordred ziyaretçilerine dönüp “Buyurun,” dedi. “Size, eğlence salonunu nereye yapacağımızı göstereyim.” Üçü yanından geçerken Wiglaf, şatonun duvarına yaslanarak yol verdi. V rjA – Yaşasın! Okul Bitti Wiglaf, Leydi Lobelyanın dersine yetişmeye çalışırken, eğlence salonu mu, diye düşündü. Müdür bu sefer neyin peşindeydi acaba? Wiglaf sınıfa girdi, Angus, Erica ile Janice’i masada otururken buldu. Ama önlerindeki tabaklar boştu. Wiglaf iç çekerek “Öğlen yemeğini kaçırdım mı?” diye sordu. Leydi Lobelya, “Maalesef evet,” diyerek yanıtladı. “Fakat peçete katlamaya yetiştin.” Sofra adabı dersinden sonra dört arkadaş, temizlik dersi için şatonun bahçesine çıktılar. Angus göbeğini kaşıyarak “Sosisler çok güzeldi!” dedi.

Kate McMullan Açlıktan karnı guruldayan Wiglaf, “Sosislerden bahsetmeyin!” diye bağırdı. “Kurtçuk hakkında konuşalım. O hâlâ dönmedi.” “Kurtçuk u aramaya çıkmalıyız,” dedi Erica. Janice ağzındaki sakızı balon yapıp patlatırken başparmağını kaldırarak bu öneriye katıldığını gösterdi. Wiglaf gülümsedi. Erica her zaman maceraya hazırdı. Ejderha Avcıları Okulunda geçirdikleri yıllar boyunca birçok kez birlikte maceraya çıkmışlardı ve Erica, neredeyse tamamına liderlik etmişti. “Nereye gitsek acaba?” diye sordu Wiglaf. “Ejderhaların buluştuğu, Ateş Nefesli Barınağı adında bir mağara olduğunu duymuştum,” dedi Erica. “Kurtçuk orada değilse bile diğerleri, onun nerelere takıldığını bilirler.” Wiglaf ilk kez bir umut ışığı gördü. Yaşasın! Okul Bitti Janice, “Bu mağara nerede?” diye sordu. “Kara Orman’ın batısında,” diye yanıtladı Erica. Müdürün yeğeni Angus, “Mordred dayım gitmemize asla izin vermez,” dedi ve ekledi: “O zaman şatoyu kim temizleyecek?” “Yine de ders biter bitmez soracağım,” dedi Erica.

Wiglaf gülümsedi. Erica işin başındaysa Kurtçuk bulunmuş sayılırdı. Okulun aşçısı Tava, şatodan, bir yığın yağlı tabakla çıkıp geldi. “Gevezeliği bırakın da tabaklan temizlemeye başlayın!” diye bağırdı Tava. Öğrenciler, pis bezleri çamur gibi bir suyla dolu kovalara batırıp çıkararak bulaşıkları yıkamaya başladılar. Kate McMullan Angus elindeki tabağı durulama suyuna daldırırken “Mordred dayımın garip misafirleri var,” diye fısıldadı. “Onları gördün mü?” Wiglaf başıyla onayladı ve “İşte oradalar!” dedi. Leydi Süzmezengin ile Kont Parababası’na, şatonun kapısına doğru eşlik eden Mordred’ın menekşe rengi gözleri mutlulukla ışıldıyordu. Gülümserken Mordred’ın altın dişi pırıl pırıl parladı. Mordred misafirlerine, “Şatonun bahçesini, üzerine tente gererek kapatacağız ve altına eğlence stantları kuracağız,” dedi. Angus şaşırarak “Eğlence stantları mı?” dedi. “Burada garip bir şeyler dönüyor.” Janice de neşeyle “İşte bu yüzden EAO’yu seviyorum. Burada her zaman garip şeyler oluyor!” dedi. Yaşasın! Okul Bitti Dördü, pis bulaşıkları yağlarından arındırdıktan sonra süzülmeleri için raflara yerleştirdi.

Tava sınıfa, “Teneffüse çıkabilirsiniz,” dedi. “Tabii eğer içinizden biri, yılan balığı pişirmekte kullanılan kazanı temizleyerek fazladan puan almak istemiyorsa,” diye ekledi. Wiglaf kazana baktı. İçi yılan balığından kalan yeşil, çamur gibi yağla kaplıydı. Kokusu, zaten bomboş olan midesini bulandırmaya yetmişti. Fazladan puan alman ödevlere dayanamayan Erica, “Şey, lütfen… Ben yapabilir miyim?” diye sordu. Zaten bu çabası sayesinde her zaman Ayın, Geleceğin Ejderha Avcısı Ödülünü kazanıyordu. % Kate McMuUan Wiglaf, Erica yı dirseğiyle hafifçe dürterek “Hani maceraya çıkmak için Mordred’tan izin alacaktık?” diye sordu. Erica kollarını sıvayıp “Sen alıver. Şimdi benim işim var,” dedi.

.

PDF Kitap İndir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir